top of page
Search

Güncel Haberler

Neler Oluyor?Nasılsın? Sonbahar senin için nasıl gidiyor?

Mevsim geçişleri ile aran nasıl ?

Bu alanda biraz bende neler oluyor bahsetmek istiyorum. Belki sende de benzer şeyler oluyordur ve karşılık bulur. Bulursa ne ala biryerlerde yolumuz kesişir belkideEğer ilk kez tanışıyorsak şu anda merhaba, ben Hilal. Kendi hikayemi web sitemde 'hilal' adlı butona tıklayarak okuyabilirsin :)

Bireysel gelişim danışmanıyım, eğitmenim ve çember kolaylaştırıcısıyım hepsinin yanında kendimin versiyonlarını tanıma yolunda önce kendime sonra insanlara ışık tutuyorum elimden geldiği kadarıyla. Kendi yolumda bana ilham olan ve beni geliştiren değerli birçok eğitmenle çalıştım,öğrendiğim araçları ve bende anlamı olanları, yankısı olanları paylaşıyorum. Ve dönüşüm yaşayanları görmek benim için motivasyon kaynağı ve bir hediye.

Bütünsel olarak baktığım bir yol bu ve gelişimin ilerlemesi bütünsel ve geniş bakabilmekten geçiyor bence.

Bütünsel ne demek peki?

Bence yeniliklere açık olmak yani benim için iç sesimi duyabilmek esas. Zihin,ruh ,duygular ve beden bir arada. İç sesimi duymak kıymetli ve bir o kadar da zor. İç sesimiz ulaşmak istediğimiz en değerli hazinemiz. Ve bugün yaptığım birçok şey iç sesimi adım adım takip ederek geldiğim yer. Elbet önünde bir çok aşılması gereken patika var ve oldu. İşte değişim tam da o patikaları fark etmekle başlıyor, onların sen değil patika olduğunu görmek ve idrak etmekle başlıyor.Olduğum ben şu an da benim bir versiyonum. Aynı şekilde şu an bu satırları okuyan sen o güzel benliğin de aynı şekilde senin şu an ki en iyi versiyonun.

İlerlerken hayat yolunda bazı şeyler değişiyor, değişiyor ki gelişsin büyüsün tıpkı çocuk gibi, bir fidan gibi. Ve bu değişime izin verebilmek te dönüşümün ilk adımı. Birkaç senedir sadece kadınlarla çalıştım Kadın Doğası isimli ve Sana yük olanları bırak isimli atölye çalışmasını düzenledim. Birebir koçluklar yaptım birçok kadınla. Birebir seanslarım devam ediyor ancak atölye çalışmalarım şu an kitaplığımın değerli bir rafına kaldırdım. Çünkü ben de değişiyorum yeni keşfettiklerimle ve beni heyecanlandıranların peşinde gidiyorum. Çünkü bu yolculuk böyle bir yolculuk, lineer değil, inişli çıkışlı, bazen yuvarlak ama hiçbir zaman düz değil.

Bildiğim ve güvendiğim deneyimlerim benimle beraberler ve ihtiyaç anında kullanıyorum.

Şimdi biraz neler yaptığımdan yeni çalışmalarımdan ve belki katılmak istersen bilgi edinmen için bahsetmek istiyorum


Sanatçının Yolu Kitap Okuma Günleri & Online


Buluş, bir tesadüfün hazır bir zihin ile buluşmasıdır. Albert Szent Gyorgyi

Julia Cameron'un Sanatçının yolu isimli kitabını bir grupla Online olarak buluşup okumaya başladık. Henüz tanıştık ve istersen aramıza sen de katılabilirsin.

Telegram grubuna burayı tıklayarak katılabilirsin

https://t.me/joinchat/JXM02xWltosyNDNk

Kitap Okuma Grubunda beni neler bekliyor?

 • İçinde zaten var olan yaratıcı tarafınla bağlantıya geçmeni sağlıyor. Yaratıcılığımızı arttırmak amacıyla yazılmış bir kitap.

 • Birçok okulda kullanılan hem yazar hem yazarın çevresine önerdiği bir kitap

 • Bir grupla okumak istikrarlı olmanı sağlayacaktır

 • Düzenli katılmaya niyetli olanlar olarak kullandığımız bir WhatsApp grubumuz var. Orada paylaşımlar yapabiliyoruz ve birbirimizi motive ediyoruz

 • Kitap sabah sayfaları isimli bir pratik öneriyor. Belli bir süre yazmanın zihni boşaltmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Biz de her gün yazdığımızı gruptan birbirimizi haberdar ederek motive etmeyi planlıyoruz

 • Haftada 1 gün kitabı birlikte okumak için buluşuyoruz Cuma akşamı saat 21.20 de

 • Haftanın bir günü de o hafta yaptığımız şeyleri paylaşmak için toplanmaya karar verdik. Kendimize biraz rahatlama izni verebilmek için bu buluşmalar benim yönlendirmem ile bazen nefes ve meditasyon bazen de dans pratikleri ile bedeni rahatlatma üzerine olacak eğer hiç düzenli katılamam dersen bu buluşmalara sorun değil istediğine katılabilirsin:)

 • Amacımız eğlenerek öğrenmek :)

 • Sen de bizimle bu yolculukta olmayı seçersen seni de davet ediyorum katılabilirsin. Katılmak için son hafta çünkü süreç ilerlemeye başlıyor bundan sonra yeni katılımcı almak pek mümkün olmaz gibi.

Eğer bu satırları okurken heyecanlandıysa bir yanın sen de katılabilirsin bekliyoruz (:

Yin Yoga/ Nefes/ Meditasyon dersleri

Yüzyüze & Online


Yin yogayı kimler yapabilir?

 • Kendi sağlığına önem veren korumak isteyen herkes yapabilir

 • Derin gevşeme, stresten arınıp rahatlamak isteyen herkes yapabilir

 • İç organ sağlığı, fasya sağlığı, omurga, hipofiz bezleri, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemini iyileştirmek isteyen herkes yapabilir

 • Daha önce hiç yoga yapmamış olan herkes yin yoga yapabilir

 • Daha önce çok kez yoga yapmış herkes yin yoga yapabilir

 • Kendi nefesi ile tanışmak nefesin mucizelerinden yararlanmak isteyen herkes yapabilir

Derslerde neler oluyor?

Her hafta nefes egzersizleri, meditasyon ve yin yoga yı birlikte yapıyoruz.

Bazen sesin titreşiminden frekansların gücünden yararlanıyoruz ve mantra meditasyonları ile frekansımızı yükseltiyoruz ve bu da hücre yapısına kadar bir iyileşme yenilenme sağlıyor.

Suyun gizli mesajı isimli kitabı okumanızı öneririm sesin gücüne merakınız varsa tavsiye ederim.

Çakralar ve meridyenler ile direkt olarak çalışıyoruz ve hem yeterlilik hem de değerlilik duygusu gelişiyor.

Yaptığımız mindfulness meditasyonları ile beynin gri madde artışı ile zihinsel olarak beyin yapısı yenileniyor zaman içinde

'' Omurganızın yaşı kadar yaşlı yada gençsiniz '' derler

Omurga da tuttuğumuz gerginlikleri stresi rahatlatıyoruz.

Tüm gün oturmaktan dolayı sıkışan omuzlar, boyun ağrıları, kaslar ve pelvik üzerinde çalışıp yenileniyoruz

Derslere katılmak ve soru sormak için WhatsAppı kullanabilirsinizDolunay ve Yeniay çemberleri ile ilgili detaylı bilgi almak için yine bana ulaşabilirsiniz

Çemberler online olarak yapılıyor

Kadın Kadına bir araya gelip şiirler okuduğumuz, danslar ettiğimiz ve o ayın enerjisi doğrultusunda geçen çeşitli araçları kullanarak bir arada olduğumuz paylaştığımız ve kutladığımız etkinliklerdir.

Kadın olmanın mucizevi yanını yeniden hatırlamak benim için değerli ve onurlandırılmaya layık olduğunu düşünüyorum.

WhatsApp ile iletişim kurmak için;

https://wa.me/905396450711


Çokça sevgi

çokça dostlukla

Hilal Lena
28 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page